Усе, що потрібно знати про: Esports Game Genres

Приблизно десять років тому ніхто не міг уявити, що змагальні види спорту вийдуть за межі традиційних спортивних заходів. Оскільки кіберспортивні ігри захоплюють ігрову індустрію штурмом, немає сумнівів, що ці ігри можуть вигідно конкурувати зі звичайними видами спорту. Але що таке кіберспортивна гра? Які існують жанри кіберспорту? Чому для ставок важливо знати їх?

Киберспортивні ігри — це відеоігри, в які грають на комп’ютері та транслюються на тисячу або мільйонну аудиторію, залежно від гри та змагання. Приклади включають Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends і World of Warcraft Arena Combat. У ці ігри грають онлайн, де кілька гравців змагаються один з одним у віртуальній обстановці, яка нагадує реальну арену чи стадіон.

Oleksandr Ivanov
WriterOleksandr IvanovWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Гравці можуть робити ставки на кілька жанрів кіберспорту, і кожен жанр має свій набір унікальних характеристик. У цій статті ми обговоримо, що таке різні жанри кіберспорту і чим вони відрізняються один від одного. Учасники ставки повинні отримати це розуміння, щоб знати, куди покласти свої гроші. Звичайно, ви хочете зробити ставку на кіберспортивні ігри, щоб зрозуміти, як вони працюють. Нижче наведено список найпопулярніших жанрів ігор в кіберспорті.

Ігри-шутери від першої особи (FPS).

Ігри FPS є одним із найпопулярніших жанрів кіберспорту і складаються з кіберспортивних ігор, у яких використовується перспектива від першої особи, щоб забезпечити гравцям захоплюючий досвід. Overwatch від Blizzard Entertainment — одна з таких ігор, яка використовує перспективу від першої особи у своєму ігровому процесі та забезпечує конкурентні ігри та розваги для аудиторії. Overwatch — одна з найпопулярніших ігор і одна з найпопулярніших ігор на Twitch станом на 2022 рік. Серед інших ігор FPS eSports Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Call of Duty: Warzone, Поле бою, і Rainbow Six Siege, серед інших.

Ігри FPS популярні серед гравців, оскільки вони пропонують чудову залучення гравців та їх утримання. Величезна кількість гравців, присутніх в іграх FPS, також збільшує пропозицію ставок на кіберспорт. Зростаюча популярність ігор FPS робить їх категорією з найвищим рейтингом на багатьох сайтах ставок на кіберспорт. Вам буде важко знайти сайт ставок на кіберспорт без ігор FPS. Крім того, оскільки ігри FPS проводяться на стадіонах на великих заходах і транслюються в прямому ефірі, вони приваблюють велику аудиторію.

Стратегічні ігри

Стратегічні ігри — це кіберспортивні ігри, які включають стратегію та тактику. Гравцеві потрібно поєднувати стратегію з правильним виконанням тактики, щоб перемогти. Однією з найвідоміших стратегічних ігор є Civilization, але сьогодні це не кіберспортивна гра. Гравцеві необхідно розвивати свою цивілізацію та розбудовувати інфраструктуру, яку можна використовувати протягом усього ходу або певної тривалості.

Популярність стратегічних ігор з часом зросла, оскільки вони вимагають критичного мислення та активного розуму, щоб думати наперед і визначати важливі кроки на кожному повороті для більшої переваги над суперником. Ці два фактори роблять стратегічні ігри приємними для перегляду та чудовими для ставок.

Кіберспортивні стратегічні ігри

Окрім Civilization, є й інші кіберспортивні стратегії Star Craft, Warcraft, Hearthstone (це карткова гра) і Епоха імперій. У Starcraft, наприклад, карта може бути величезною, і гравцям потрібно продумати стратегію, перш ніж відправити свою армію по карті, щоб блокувати ворожі підрозділи.

Можна використовувати багато унікальних стратегій, наприклад атакувати, будувати базу тощо. Тут гравцям чи командам доводиться використовувати свої навички багатозадачності, оскільки стратегічні ігри вимагають багато уваги. Вони повинні пам'ятати дані про свої ресурси, підрозділи, де знаходяться їхні вороги, і повинні планувати вперед, одночасно контролюючи свою цивілізацію або підрозділи.

Королівська битва

Ігри Battle Royale – це унікальний жанр, який охоплює швидкі, орієнтовані на дії ігри, де гравцям доведеться битися на смерть. Це в основному ігри Battle Royale; вони короткі, і гравці повинні вбити якомога більше своїх супротивників за час. Зазвичай простір на карті з часом стає все коротшим і коротшим, а гравець або команда (максимум 4 гравці) повинні виживати і вбивати своїх супротивників на шляху. Кількість людей, які грають у ці ігри, швидко зросла, що робить Battle Royale популярним жанром кіберспорту.

Популярність ігор Battle Royale пов’язана з тим, що вони забезпечують легкий доступ до ігор відеоігри. Вони також мають високу залучення гравців, оскільки їх мета полягає в тому, щоб вбити інших, використовуючи будь-яку доступну можливість і з відносно низьким ризиком бути вбитим іншими гравцями або NPC. Завдяки захоплюючому ігровому процесу люди схильні дивитися ці ігри для розваги.

Королівська битва включає в себе ігри PlayerUnknown's Battlegrounds, Fortnite, Apex Legends, Warzone, і Паладіни. Пам’ятайте, що для деяких ігор Battle Royale може знадобитися високоякісний ПК, а в інші – ні. Отже, якщо у вас низький бюджет, ви можете обережно торгувати при виборі гри.

MOBA

MOBA, у повній багатокористувацькій онлайновій бойовій арені (MOBA). Це багатокористувацький режим стратегічної гри. Один гравець бере на себе роль персонажа, а інші гравці беруть на себе ролі ворогів. Гравців MOBA називають «героями», «чемпіонами» або «агентами» (тобто персонажем, який керує грою MOBA), які мають свої власні навички та здібності. Вони намагаються знищити базу ворогів, набираючи достатньо ресурсів і досвіду та перемагаючи своїх супротивників, щоб виграти гру. У кожній команді є 5 гравців, які зазвичай мають свої ролі: мід-лейнер, джунглер, бот-лейнер (adc та підтримка) і топ-лейнер. Всі вони повинні працювати разом, спілкуватися і знати, коли вступати в бійку. Мета — знищити головну мету — «Нексус», але командам потрібно знищити вежі по дорозі, щоб дістатися до фінального етапу.

Популярність ігор MOBA з часом зросла, оскільки вони забезпечують легкий вхід у стратегічні ігри в реальному часі. Завдяки своїм простим правилам і швидкому ігровому процесу вони також мають високу залучення гравців. Є багато онлайн-ігор MOBA eSports, але найпопулярніші з них Dota 2, Герої бурі, і Ліга Легенд.

Dota 2 — це найбільший у світі цифровий турнір, в якому беруть участь люди, у якому зареєстровано понад 100 мільйонів гравців у всьому світі. Фінал цієї події приносить призовий фонд у десятки мільйонів доларів, і його охрестили як The International.

Heroes of the Storm також дуже популярний серед геймерів по всьому світу. Це комп’ютерна гра, розроблена Blizzard Entertainment і випущена в 2015 році після величезного успіху під час бета-тестування. У ньому представлені персонажі з різних франшиз Blizzard, таких як Warcraft, Overwatch, Diablo та StarCraft: Brood War.

League of Legends — це гра MOBA, яка стала надзвичайно популярною в кіберспорті. Вона виникла в 2009 році і з тих пір стала однією з найпопулярніших ігор. Станом на 2022 рік принаймні 100 мільйонів людей грають у LoL щомісяця.

Бійці кіберспортивні ігри

Жанр кіберспорту Fighting є, мабуть, найстарішим жанром кіберспорту на ринку. Ще в 1990-х роках у киберспортивні боївки вже почали грати, коли гравці грали на ПК, Xbox або консолі Playstation. Два приклади популярних файтингів включають Capcom's Серіал Street Fighter, Серія Mortal Combat і серіал «Фатальна лютість» SNK. Ігри схожі на традиційні види спорту; багато гравців можуть пов'язати ці ігри з іншими видами спорту. Інші ігри в цьому жанрі включають Tekken, Soul Calibre і King of Fighters.

Існує чотири типи кіберспортивних файтингів. Серед них 2-D бійці, 3-D бійці, 5-D бійці та бійці платформи. 2-D файтинги настільки прості; це 2-D спрайти, які прокручуються вгору на екрані. Кожна гра з двовимірними бойовиками має свої унікальні ходи, але гравці можуть використовувати ті самі прийоми, щоб перемогти свого суперника.

3-D файтинги виглядають майже як традиційний футбол під час гри; немає жодних перешкод або обмежень щодо того, як далеко спортсмен може перестрибнути через поле або яку вагу він може підняти. 5-D бійці найбільш близькі до традиційних видів спорту. У них грають на ігровому полі 2D, але віртуальним спортсменам надається повне 3D тіло. Бойовий гравець може переміщати свого персонажа вгору, вниз, вперед і назад з того місця, де він повинен бути.

Гонки та спортивні симулятори

У жанрі гоночних і спортивних симуляторів гравцям потрібно бути найкращими в різних транспортних засобах або спортивних командах. Гравці змагаються один з одним у складних умовах. Серед популярних гонок і спортивних ігор FIFA, NBA2K, Project Gotham Racing, Gran Turismo, Forza Motorsport і серія Tiger Woods PGA Tour. У цих іграх бійки серед водіїв не такі змагальні, як у файтингах, але стиль змагань у чомусь нагадує традиційні види спорту.

Симулятори мають реалістичну графіку, яка дуже нагадує реальні гонки та стадіони. Гравці можуть вибирати з набору гоночних автомобілів для водіння або змагань у різних спортивних змаганнях, використовуючи віртуальне футбольне поле.

Існує два типи симуляторів кіберспортивних ігор: SimSport і TrackMania. SimSport включає професійні гоночні серії, такі як FIA World Touring Car Series. SimSport також містить серію реальних видів спорту, таких як F1, Nascar, MotoGP тощо.

У гонках TrackMania гравці можуть вибирати з безлічі транспортних засобів, щоб їздити різними трасами у віртуальному світі. Гравці можуть по черзі керувати автомобілем, намагаючись обіграти час свого суперника на одній трасі, або брати участь у кількох гонках одночасно на різних трасах, які включають такі перешкоди, як стрибки та тунелі.

На який тип кіберспортивної гри найкраще зробити ставку?

Є багато кіберспортивних ігор, на які можна робити ставки. І хоча найкраща кіберспортивна гра для ставок може залежати від того, хто робить ставку, є кіберспортивні ігри, які люблять багато гравців. Щоб вибрати найкращі кіберспортивні ігри для ставок, гравці повинні враховувати такі фактори, як загальна популярність гри, мінімальна та максимальна ставка, рівень навичок, необхідний для перемоги, та її структура.

Тим не менш, деякі з найкращих кіберспортивних ігор, на які можна робити ставки, включають:

Overwatch

Ця гра була описана як «поєднання між Pong і «Call of Duty». Мета — знищити базу супротивників, захищаючи свою». Завдяки простим правилам, легкому ігровому процесу та швидкому темпу дії, Overwatch швидко стає однією з найпопулярніших кіберспортивних ігор.

Dota 2

Це бойова онлайн-арена (або MOBA), в яку грають дві команди з п’ятьма гравцями з кожної сторони (на відміну від трьох у League of Legends). Серед інших ринків ставок учасники можуть робити ставки на найкращі команди Dota 2 або найкращих гравців у Dota 2.

Counter-Strike: Global Offensive

Це шутер від першої особи, в яку грають команди терористів і контртерористів. Гра чудово підходить для ставок завдяки своїй масовій спільноті, легкому для розуміння характеру та різноманітності доступних варіантів ставок.

About the author
Oleksandr Ivanov
Oleksandr Ivanov
About

Олександр Іванов, енергійний 26-річний українець, вправно поєднує свою любов до онлайн-казино з вмінням української локалізації, створюючи спеціалізовані казино-посібники для геймерів України.

Send email
More posts by Oleksandr Ivanov